Bez kategorije

LIGA ŠAMPIONA: Ko ostaje u Evropi, a ko ne?

Jedan deo grupne faze Lige šampiona završen je danas 12. decembra. Za neke je to nastavak priće o evropskom proleću, za neke odlazak u Ligu Evrope a za neke čak ni to…

Fudbaleri Lensa savladali su na domaćem terenu špansku Sevilju rezultatom 2:1 (0:0). Lens ovo takmičenje završava sa 8 bodova što je dovoljno za Ligu Evrope, dok aktuelni šampion tog takmičenja neće imati priliku da zaigra neko evropskom podijumu zbog činjenice da imaju svega 2 boda i nalaze se na poslednjem mestu u grupi B. Prva dva gola smo videli iz penala- za francuski tim pogodio je Frankovski u 63. minutu, a nešto posle u 79. izjednačio je Serhio Ramos. Lens je pobedio pogodkom Anžela Filžinija u 96. minutu meča.

Duel ekipa koje su već ranije obezbedile plasman u naredni deo Lige šampiona završio je rezultatom 1:1 (0:1). Edi Nketija je postigao pogodak za vođstvo za “Topdžije” u 42. minutu, a već na početku drugog poluvremena u 50. minutu za PSV bio je precizan Vertesen. Arsenal je na prvom mestu grupe B sa 13 bodova dok ga PSV prati sa osvojenih 9.

U grupi A Danci su priredili spektakularno iznenađenje, ostvarivši izvanredan plasman u narednu fazu elitnog takmičenja! S druge strane, “crveni đavoli” se suočavaju s izazovom i moraju ozbiljno razmisliti o budućnosti kluba. Vreme je da postave prst na čelo i donesu ključne odluke koje će oblikovati put napretka i uspeha za njihovu ekipu. Junajted je izgubio od Bajerna na domaćem terenu, a strelac za tim iz Minhena bio je Kingsli Koman u 70. minutu. Ekipa Erika ten Haga je večeras završila svoj nastup u Evropi jer se nalaze na poslednjem mestu sa svega 4 osvojena boda.

Kopenhagen je prošao u osminu finala prestižnog takmičenja! Interesantan meč smo gledali u Danskoj. Pomenuti klub je na domaćem terenu ostvario važnu pobedu nad Galatasarajem rezultatom 1:0, osvojivši ključna tri boda za navedeni uspeh. U središtu pažnje u glavnom gradu Danske je Lukas Lerager, heroj koji je postigao odlučujući gol u 58. minutu susreta! Ipak, uzbuđenje nije izostalo, budući da su domaćini završili utakmicu s igračem manje – strelac pogotka je dobio crveni karton u poslednjem minutu, dodajući dozu drame celokupnom događaju. Galata će ipak imati priliku da se dokaže na proleće u Ligi Evrope i možda donese trofej u Tursku.

Završena je takmičarska faza u Grupi C Lige šampiona, a posebno uzbudljiv trenutak dogodio se u Nemačkoj, gde je Real ostvario pobedu nad Union Berlin rezultatom 3:2 (0:1). “Galaktikosi” su impresivno okončali grupnu fazu sa šest uzastopnih pobeda, osvojivši prvo mesto sa ubedljivim rezultatima. S druge strane, Union Berlin se nalazi na poslednjem mestu u grupi, što znači da su se oprostili od evropskih takmičenja.

Fudbaleri iz Španije imali su priliku da povedu u 45. minutu, ali je Frederik Ronov odbranio šut Luke Modrića sa bele tačke. Međutim, već u sledećem napadu domaći su preuzeli vođstvo zahvaljujući golu Kevina Folanda, pri čemu treba napomenuti da je David Alaba pokazao slabu reakciju u toj situaciji. Preokret se desio u drugom poluvremenu, a Hoselu je postao junak sa dva gola u 61. i 72. minutu. Union Berlin je bio blizu osvajanja boda, ali Aleks Kral je sjajnim šutem u 86. minutu izjednačio na 2:2. Ipak, Real Madrid se nije predavao. Danijel Sebaljos je u 89. minutu naterao danskog golmana da po treći put vadi loptu iz mreže, potvrdivši karakterističnu upornost i odlučnost kluba.

U Napulju, domaćin je slvaio protiv Brage 2:0 (2:0). Poveli su domaći u devetom minutu kada je Seradr Satči postigao autogol. Konačan rezultat je postavio Viktor Osimen u 33. minutu. Braga takmičenje nastavlja u nokaut fazi Lige Evrope sa 4 boda koja su uspeli da osvoje.

Triler završnica nas je dočekala u grupi D. Benfika je u Austriji pobedila Salcburg sa 3:1 (2:0) i tako kao trećeplasirana nastavlja takmičemnje u nokaut fazi Lige Evrope.Portugalskom timu je bila potrebna pobeda od barem dva gola razlike, inače bi Salcburg zauzeo mesto u Ligi Evrope. Magiju je započeo Anhel Di Marija u 32. minutu. Argentinac je izveo majstorski korner, direktno zatresavši mrežu i time pokazao da i dalje poseduje izuzetno majstorstvo, uprkos svojih punih 35 godina. Docnije, Rafa Silva je povećao rezultat na 0:2. U 40. minutu se Petar Ratkov mogao proslaviti. Srpski fudbaler je sjajno šutirao iz kaznenog prostora, ali je golman Anatolij Trubin uspeo da sačuva mrežu Benfike. Luka Sučić je u 57. minutu postigao gol, smanjujući na 2:1, što bi vodilo Salcburg dalje. Zatim je u 76. minutu poništen gol domaćeg igrača Sekua Koite, a onda je usledio šok u samom finišu. Konkretno, u drugom minutu nadoknade vremena, Fredrik Aursnes je izbegao ofsajd zamku, brzo poslužio Artura Kabrala, a ovaj Brazilac je iz prve preciznim udarcem savladao golmana. Na stadionu je zavladala tišina, dok se samo čulo slavlje gostiju.

Inter i Real Sosijedad su odigrali nerešeno 0:0 u Milanu. Iako obe ekipe imaju isti broj bodova, Real Sosijedad ima bolju gol razliku, što ih stavlja na prvo mesto u grupi. Italijanski tim će, s obzirom na ovaj rezultat, zauzeti drugo mesto u grupi i plasirati se u osminu finala takmičenja.