Bez kategorije

Partizan na mučan način izbacio Grafičar. Zvezdina filijala nakon penal serije poklekla u Humskoj (VIDEO)

Partizanovi fudbaleri su se s teškoćama plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije nakon uspešnog izvođenja penala. U regularnom delu utakmice rezultat je bio 1:1 (0:0), da bi crno-beli kasnije trijumfovali u izvođenju penala rezultatom 5:4.

Grafičar se sigurno nije obrukao. Prvo poluvreme proteklo je bez postignutih golova, ali daleko od toga da je bilo nezanimljivo. Bilo je mnogo prilika s obe strane, ali su golmani bili na visokom nivou. Samed Baždar se istakao u redovima Partizana s nekoliko odličnih pokušaja, ali nije uspeo da savlada Ivana Gutešu. S druge strane, Bubakar je bio ključni igrač za goste, ali ni on nije uspeo da nadmaši Aleksandra Jovanovića, golmana Partizana.Pružili su odličan otpor crno-belima i na poluvreme se otišlo rezultatskim egalom.

U drugom poluvremenu su izabranici Marka Nedjića poveli u 65. minutu prelepim golom Ognjena Ajdara koji je uputio neodbranjiv udarac sa nekih 18 metara u gornji levi ugao golmana Jovanovića. Njihova radost je ubrzo prekinuta jer je Babakar neoprezno startovao na Saničanina i tako “pocrveneo”. Partizan je u narednom delu bio brojčano nadmoćniji i krenuo po gol. Mladjani Dušan Jovanović (17) je ušao u 76. minutu, a već u 79. iskoristio nisko dodavanje Arandjela Stojkovića za 1:1. Ovo je Jovanoviću bio gol na debiju za prvi tim koji predvodi Igor Duljaj. Nakon ovoga smenjivale su se ofanzivne akcije Partizana, ali bez prave zabršnice. Petrović je u 90. minutu opasno pripretio crno-belima, ali gol nije vidjen kako tad tako i u sudijskoj nadoknadi.

U izvodjenju penala bolji su bili domaćini. Aleksandar Jovanović je u trećoj seriji “progurao” ekipu iz Humske odbranivši penal vezisti Fratroviću i tako su crno-beli uz golove Natha, Belića, Kalulua, Zahida i Saldanje otišli u četvrtfinale.