Bez kategorije

Sa Partizanom nikad lagano! Crno-beli u produžetku srušili Monako

U 12. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je ponovno pružio izuzetan performans, pobedivši moćni Monako u još jednom neizvesnom finišu rezultatom 89:85. Ova pobeda donosi Partizanu učinak od 6 pobeda i 6 poraza u elitnom takmičenju, postavljajući ih u otvorenu trku za plej-of poziciju.

Utakmica je bila prava drama, slično kao i prethodna sa Panatinaikosom, gdje se ishod nije znao sve do poslednjeg minuta. Ključne poene za crno-bele postizali su igrači poput Pantera, Doužera i Smailagića, čime su zapečatili još jednu veličanstvenu pobedu nakon produžetka.

Naneli je odigrao izvanrednu partiju, posebno u teškim trenucima trećeg kvartala. Iako je imao priliku napraviti ključni faul na Majku Džejmsu u poslednjim sekundama, Džejms je nevjerojatno pogodio težak šut, produžavajući utakmicu za dodatnih pet minuta. Ipak, Partizan je uspeo zadržati smirenost i na kraju Naneli je iskupio svoju grešku pogodivši dva ključna slobodna bacanja.

Kevin Panter se istakao s 25 poena, dok je Pi Džej Doužer pridonio sa 15 poena, pet skokova i sedam asistencija. Fantastičan početak utakmice, s vođstvom od 11:2, brzo je izmenjen nakon što se Monako adaptirao na igru. Unatoč izazovima, Partizan je uspeo održati ritam i ostvariti još jednu senzacionalnu pobedu.

Generalno je Partizan odigrao najčudnije poluvreme do sada u Evroligi. Odbrana je bila na prilično solidnom nivou. Majk Džejms je potpuno bio neutralisan, Tristan Vukčević je poslao na klupu Kembu Vokera, ali sve dobre stvari koje su urađene u odbranu su prosute u napadu. Promašivali su crno-beli u serijama i to iz potpuno otvorenih pozicija. AvramovićVukčevićPanterLedej… Niko nije bio precizan ono što bi generalno rutinski pogađao, a kada god bi Kaboklo morao na klupu, Monako bi krenuo da pravi prednost. Imali su plus šest u jednom momentu pre nego što je Naneli sa pet brzih poena smanjio.

Nisu tri poena razlike na poluvremenu bili nešto što je bilo nemoguće okrenuti… daleko od toga, ali Monako je bio taj koji je igrao neuporedivo čvršće kao da su oni na domaćem terenu. U kontaktu su uvek bili jači, pa čak i trojka uz faul Kevina Pantera koja je samo na kratko donela preokret nije previše omela goste, a posebno ne Motijeunasa koji je pogađao sa distance i generalno pravio velike probleme ekipi Željka Obradovića. Međutim koliko god je snažni Litvanac dominirao, uvek je spreman odgovor imao Džejms Naneli. Kompletan napadački arsenal je prikazao iskusni Amerikanac, ali njegovi koševi i asistencije nisu ni blizu izazvali reakciju kod saigrača i publike kao odluke sudije da za manje od dva minuta dosude faulove u napadu Zeku Ledeju i Kevinu Panteru koji je posebno emotivno reagovao jer se sve dešavalo u momentima kada je izgledalo da crno-beli mogu da uđu u seriju, ali umesto toga u poslednjih 10 minuta se ušlo nerešenim rezultatom (51:51).

Sve se na kraju raspletalo u poslednjih pet minuta, iako je Partizan prethodno imao kontrolu utakmice i priliku da razbije Monako. Kroz kratku košarkašku lekciju Nanelija i Doužera u svega tri minuta, crno-beli su stekli značajno vođstvo od 61:53. Monako je bio na kolenima, no onda su usledile neobjašnjive greške. Danilo Anđušić i Alen Smailagić su promašili trojke iz potpuno otvorenih pozicija, nakon čega su napravili faulove, omogućavajući Monaku da se vrati na minus četiri, pa čak i na minus jedan nakon trojke Majka Džejmsa, koji prethodno nije uspevao da pogodi. Ulazak u poslednja dva minuta dogodio se s nerešenim rezultatom, nakon promašaja Doužera i lakih poena Motijeunasa.

Kaboklo je imao priliku da donese Partizanu vođstvo od plus četiri u poslednjem minutu, ali je pogodio samo dva od četiri slobodna bacanja. Čak ni polaganje kapitena i poeni izvanrednog Nanelija nisu bili dovoljni jer je na drugoj strani briljirao Džejms. On je pogodio dve neverovatne trojke koje su izjednačile rezultat i odvele utakmicu u produžetak. Ostaje večna misterija zašto crno-beli nisu napravili faul pri rezultatu 72:69. Umesto toga, Džejms je na dve sekunde pre kraja pogodio trojku preko Nanelija. Iako to nije ostavilo dovoljno vremena za kvalitetan napad, Panter nije bio precizan, čime je meč ponovno, poput prošle nedelje protiv Panatininaikosa, otišao u produžetak.

Došlo je vreme kada je bilo neophodno preuzeti odgovornost, a svi u dresu Monaka, publika, kao i igrači crno-belih, znali su da je to trenutak za Kevina Pantera. Maestralni kapiten je doneo četiri poena prednosti, ali zatim je izgubio loptu na manje od dva minuta do kraja, što je momentalno utihnulo oduševljenje među crno-belima. Nakon toga, i Smailagić pravi grešku, a Monako dolazi do prednosti od 80 sekundi pre kraja (82:83). No, odmah je minimalnu prednost vratio Doužer. Slobodna bacanja su mogla skupo koštati Partizan na ovom meču, ali granitna odbrana na kraju je presudila u korist crno-belih.

Partizan se u ovom momentu nalazi na 9. mestu Evrolige, a već za dva dana ih čeka utakmica sa Milanom.